KONST / Litografier / Färglitografi 9658570
*
nr 965 8570
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Färglitografi, Madeleine Pyk (f. 1934), Tiger, 1/100, motivet: 50x48
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2015
kl 18:08:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 18:57:05
1
1.000 kr
1/6 16:16:24
2
1.400 kr
1/6 16:22:28
1
1.200 kr
1/6 16:22:28
2
1.300 kr (Budbetjänt)
1/6 16:22:39
1
1.400 kr
1/6 16:22:39
2
1.400 kr (Budbetjänt)
1/6 16:22:50
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad madeleine pyk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tiger tigrar
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Madeleine Pyk
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
nr 965 8570
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Färglitografi, Madeleine Pyk (f. 1934), Tiger, 1/100, motivet: 50x48
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/5 18:57:05 | 1 | 1.000 kr |
| 1/6 16:16:24 | 2 | 1.400 kr |
| 1/6 16:22:28 | 1 | 1.200 kr |
| 1/6 16:22:28 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 1/6 16:22:39 | 1 | 1.400 kr |
| 1/6 16:22:39 | 2 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
| 1/6 16:22:50 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad madeleine pyk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tiger tigrar
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



